public

Wizyta u dietetyka- jak się przygotować?

Podajemy najważniejsze informacje na temat pierwszej wizyty oraz o tym, jak prawidłowo się do niej przygotować.

Ostatni post Jak dobrać obciążenia treningowe? przez Long Life Lounge public

Zdecydowałeś się na konsultację u dietetyka? Poniżej znajdziesz kilka informacji, jak się do niej przygotować.

Dzienniczek żywieniowy

Przed pierwszą wizytą warto przygotować dzienniczek żywieniowy. Oczywiście bez takiego dzienniczka wizyta i tak się odbędzie, ale posiadanie go ułatwi ocenę sposobu odżywiania. Dobrze jest sporządzić spis produktów, które zjadłeś w ciągu trzech wybranych dni. Nie muszą to być kolejne dni, należy jednak uwzględnić – 2 dni z tygodnia i 1 dzień weekendowy – np. poniedziałek, czwartek i sobotę. Zapiski z dnia wolnego od pracy (sobota i niedziela) są szczególnie istotne, gdyż sposób odżywiania w tych dniach może się znacząco różnić od normalnych dni tygodnia (np. inna liczba posiłków oraz ich objętość).

Dobrze prowadzony dzienniczek żywieniowy zawiera informacje:

Podczas prowadzenia dzienniczka żywieniowego ważna jest szczerość: nie należy zapominać o przekąskach (słodycze, ciasta, ciasteczka), słodzeniu napojów oraz ilości tłuszczu dodawanego do potraw (masło do kanapek, olej do smażenia itd.).

Dodatkowe pytania – poza informacjami dotyczącymi sposobu żywienia – mogą dotyczyć:

Pamiętaj, że podczas spotkania Ty też możesz zadawać pytania. Spisz sobie listę pytań, na które chciałbyś uzyskać odpowiedź. Warto się wcześniej przygotować, aby konsultacja była jak najbardziej owocna.

Long Life Lounge

Opublikowano rok temu