public

Wizyta u dietetyka- jak się przygotować?

Podajemy najważniejsze informacje na temat pierwszej wizyty oraz o tym, jak prawidłowo się do niej przygotować.

9 miesięcy temu

Ostatni post Co MUSISZ wiedzieć o metodzie elektrostymulacji mięśniowej EMS? przez Long Life Lounge public

Zdecydowałeś się na konsultację u dietetyka? Poniżej znajdziesz kilka informacji, jak się do niej przygotować.

Dzienniczek żywieniowy

Przed pierwszą wizytą warto przygotować dzienniczek żywieniowy. Oczywiście bez takiego dzienniczka wizyta i tak się odbędzie, ale posiadanie go ułatwi ocenę sposobu odżywiania. Dobrze jest sporządzić spis produktów, które zjadłeś w ciągu trzech wybranych dni. Nie muszą to być kolejne dni, należy jednak uwzględnić – 2 dni z tygodnia i 1 dzień weekendowy – np. poniedziałek, czwartek i sobotę. Zapiski z dnia wolnego od pracy (sobota i niedziela) są szczególnie istotne, gdyż sposób odżywiania w tych dniach może się znacząco różnić od normalnych dni tygodnia (np. inna liczba posiłków oraz ich objętość).

Dobrze prowadzony dzienniczek żywieniowy zawiera informacje:

Podczas prowadzenia dzienniczka żywieniowego ważna jest szczerość: nie należy zapominać o przekąskach (słodycze, ciasta, ciasteczka), słodzeniu napojów oraz ilości tłuszczu dodawanego do potraw (masło do kanapek, olej do smażenia itd.).

Dodatkowe pytania – poza informacjami dotyczącymi sposobu żywienia – mogą dotyczyć:

Pamiętaj, że podczas spotkania Ty też możesz zadawać pytania. Spisz sobie listę pytań, na które chciałbyś uzyskać odpowiedź. Warto się wcześniej przygotować, aby konsultacja była jak najbardziej owocna.

Long Life Lounge

Opublikowano 9 miesięcy temu