public

Proces budowania masy mięśniowej i proces redukcji w oparciu o trening Milon

W dzisiejszych czasach wiele osób dąży do wymarzonej sylwetki wykreowanej przez media społecznościowe. Aby osiągnąć ten cel, potrzeba wielu wyrzeczeń i samodyscypliny.

Ostatni post Jak dobrać obciążenia treningowe? przez Long Life Lounge public

W dzisiejszych czasach wiele osób dąży do wymarzonej sylwetki wykreowanej przez media społecznościowe. Aby osiągnąć ten cel, potrzeba wielu wyrzeczeń i samodyscypliny.

Dla jednych będzie to budowanie masy mięśniowej dla innych redukcja tkanki tłuszczowej. Dzięki treningu obwodowemu Milon można z łatwością osiągnąć powyższe cele.

Wiele badań na całym świecie udowodniło iż rozbudowa masy mięśniowej sprzyja lepszej mineralizacji kości. Jest to dość kluczowy aspekt dla naszego zdrowia. Cały układ kostny stanowi dla naszego ciała rusztowanie do którego przyczepiają się mięśnie szkieletowe. Z kolei kości żeber stanowią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi nasze organy.  Wykonując trening siłowy dajemy bodziec do wzmacniania kości co za tym idzie poprawiamy ogólną masę kostną. Dzięki temu zmniejsza się też ryzyko wystąpienia złamań, a także zwiększa się kontrola nerwowo – mięśniowa. Zwiększona masa mięśniowa nie tylko dobrze wpływa na układ kostny ale i również zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne. Im większa masa mięśniowa tym tych kalorii potrzebujemy więcej dla naszego ciała, tak więc aby dobrze wyglądać, cieszyć się z wypracowanej sylwetki nie trzeba przechodzić głodówek. Wystarczy regularnie się odżywiać oraz wykonywać trening siłowy.

Skurcz koncentryczny i ekscentryczny

Nowoczesna technologia maszyn opiera się na wykorzystaniu skurczu koncentrycznego i ekscentrycznego podczas napięcia mięśniowego. Skurcze te są niezmiernie ważne w procesie kształtowania sylwetki.
Skurcz koncentryczny: jest to napięcie mięśnia bez zmiany jego długości, przykładem jest uginanie ramion ze sztangielkami.

Skurcz ekscentryczny: jest to napięcie mięśnia wraz ze zmianą jego długości; opuszczanie sztangielki w dół.

Dzięki wieloletnim badaniom udowodniono, iż to właśnie dzięki fazie “negatywnej” czyli wywołaniu skurczu ekscentrycznego budowanie masy mięśniowej jest o 40% szybsze, a co za tym idzie efektywniejsze.

W treningu Milon za pośrednictwem synchronizowanego czasu i odpowiednio dobranemu obciążeniu utrzymywane jest wysokie tętno (85% maksymalnego), co sprzyja utracie zbędnych kilogramów, poprawie wydolności płuc, a także znacznie zwiększa kondycję fizyczną. Poprawa wydolności oraz zwiększenie kondycji możliwe jest dzięki pracy serca, które nieustannie pompuje i rozprowadza krew po organizmie. Dlatego trening wytrzymałościowy tak bardzo polecany jest przez lekarzy, i nie tylko dla osób które borykają się z problemami sercowo – naczyniowymi ale polecane są również dla każdej osoby aby ustrzec ją przed późniejszymi konsekwencjami prowadzenia niezdrowego i nie odpowiedniego trybu życia.

Jak wiadomo każdy człowiek cechuje się innymi parametrami sylwetki – wzrost, długość kończyn, ciężar masy ciała. Dzięki specjalistycznemu skanerowi, trenerzy są w stanie dopasować długość konta dźwigni maszyn do każdego podopiecznego indywidualnie. To sprawia, że trening staje się znacznie bezpieczniejszy
Na specjalnej opasce każdy klient ma przypisane wszystkie parametry urządzenia dopasowane do swoich warunków fizjologicznych. Dzięki temu trenujący nie musi martwić się o zmianę obciążenia lub innych ustawień maszyn.

Każdy aspekt, który został wymieniony powoduje to, iż podopieczni nie muszą spędzać wielu godzin na siłowni, ponieważ nowoczesna metoda treningu obwodowego Milon pozwala spełnić wyznaczone cele i oczekiwania klienta w zaledwie 40 minut.

Koncepcja Milona cechuje trzy podstawowe hasła:

Trening w oparciu o koncepcje Milon jest jednym z najnowocześniejszych technik treningowych ówczesnych czasów. Dzięki temu, że łączy on w sobie prostotę, wygodę i bezpieczeństwo pod okiem specjalistów efekty są znacznie szybciej widoczne, a co za tym idzie cele i oczekiwania klientów spełnione.

Zapisz się na trening Milon! Zapisz się!

www.strefa3l.pl

Long Life Lounge

Opublikowano rok temu