public

Nie ćwicz, trenuj!

Wiesz, jaka jest różnica pomiędzy ćwiczeniem a trenowaniem? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej!

Ostatni post Jak dobrać obciążenia treningowe? przez Long Life Lounge public

Marzy ci się świetna forma na lato? Sprawdź, jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę na długi czas!

Jak przestać ćwiczyć, a zacząć trenować?

Pojawia się pytanie, na czym polega różnica, skoro regularnie używa się tych słów zamiennie?

Otóż ćwiczenia sprawiają, że czujesz się dobrze dzisiaj. Trening natomiast, że zbliżasz się krok po kroku do osiągnięcia zamierzonego celu w przyszłości.

Pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z trenerem? Zadawał różne pytania dotyczące stanu Twojego zdrowia, doświadczenia treningowego i diety. Pojawiło się również istotne pytanie o cel. Czyli już na początku poprosiliśmy Cię, abyś ustalił, co chcesz osiągnąć. To zmienia całkowicie perspektywę Twoich działań. Ma również decydujące znaczenie przy budowaniu motywacji - elementu, który pozwala Ci utrzymać systematykę oraz daje ,,kopa” do działania.

Doświadczenie pokazuje, że wielu trenujących na siłowniach po prostu ćwiczy. W poniedziałek robią klatkę i plecy, w środę przebiegną parę kilometrów na bieżni, a w piątek pokręcą się trochę przy maszynach. Wydaję się, że realizują sesja po sesji trening, lecz brakuje w tym spoiwa. Jeśli chcesz osiągnąć konkretny cel, musisz sprawić, aby mięśnie zdążyły się do niego zaadaptować.

Poznałeś już program adaptacyjny MILON?

Wspólnie z trenerem Strefy 3L wykonaj test siły maksymalnej (tj. pomiar maksymalnej siły w najkrótszym czasie), przetestuj tryb adaptacyjny MILON oraz wiele innych programów, niemożliwych do zrealizowania na klasycznych maszynach.

PROGRES

Zastanawiasz się, dlaczego to takie ważne? Załóżmy, że masz zamiar przebiec maraton.

Aby osiągnąć ten cel, będziesz musiał pokonać kilka barier. Popracować nad mobilnością, wzmocnić mięśnie łydek, zrzucić kilka kilogramów oraz podnieść próg tlenowy.

Czeka Cię długa droga. Jeśli zdasz sobie z tego sprawę, każdego dnia możesz zbliżać się do wymarzonego celu. Wystarczy, że zaczniesz pracować nad wspomnianymi elementami. Dzięki szerszej perspektywie, zdecydowanie łatwiej utrzymasz wysoki poziom motywacji.

Widzimy się na treningu!

Zapisz się na trening!

www.strefa3l.pl

Long Life Lounge

Opublikowano rok temu