public

Kiedy masaż to koło ratunkowe dla Twojego kręgosłupa?

Niewłaściwa postawa prowadzi do napięcia poszczególnych grup mięśniowych powodując kompresję i ból. Stopniowo pojawia się mrowienie i drętwienie kończyn dolnych jak i górnych. Obecnie masaż to świetna forma rehabilitacji.

Ostatni post Jak dobrać obciążenia treningowe? przez Long Life Lounge public

W czasach intensywnego rozwoju cywilizacyjno - technicznego ból kręgosłupa staje się coraz powszechniejszy i dokuczliwy. Najbardziej narażony na kontuzję jest odcinek szyjny i lędźwiowy. Zły tryb życia, praca siedząca czy brak aktywności fizycznej to kilka z czynników na to wpływających. Dzieje się tak z braku wiedzy na temat prawidłowych wzorców. Niewłaściwa postawa prowadzi do napięcia poszczególnych grup mięśniowych powodując kompresję i ból. Stopniowo pojawia się mrowienie i drętwienie kończyn dolnych jak i górnych. Obecnie masaż to świetna forma rehabilitacji. Co takiego sprawia, że jest efektywny? Dlaczego warto regularnie korzystać z masażu? Jakie korzyści przynosi?

Coraz częściej stosowaną metodą na ból kręgosłupa jest masaż. Zastanawiając się jaki ma wpływ na organizm wyróżnić można odprężenie, relaks, uspokojenie, rozluźnienie mięśni. Wyróżnia się wiele rodzajów masażu, ale najczęściej stosowany jest masaż klasyczny, a także masaż tkanek głębokich. Przed wykonaniem konkretnego zabiegu przeprowadzany jest wywiad, który trwa od 10 do 15 minut. Następnym etapem jest diagnostyka funkcjonalna, która jest bardzo istotnym elementem dla terapauty. Prawidłowo przeprowadzone badanie pozwala odpowiednio i efektywnie zaplanować terapię z danym pacjentem. Kolejnym etapem jest przedstawienie jak będzie wyglądało spotkanie i co dokładnie fizjoterapeuta lub masażysta będzie wykonywał. Ostatnim etapem jest wykonanie samego masażu. Większość z nich wygląda podobnie. Pacjent leżąc biernie poddany jest zabiegom fizjoterapeuty. Masaż tkanek głębokich różni się nieco od masażu klasycznego.

Pacjent angażuje się w zabieg wykonując odpowiednie ruchy zalecone przez fizjoterpautę. Odpowiednio dobrana terapia i prawidłowo wykonany masaż prowadzi do  nieocenionych korzyści leczniczych i zdrowotnych. Wcześniej doskwierający ból zostaje uśmierzony, w konkretnej części kręgosłupa. Poprawia przepływ limfatyczny i krążenie, likwiduje napięcie mięśniowe, ale także wzmacnia tkankę mięśniową. Oprócz tego, wpływa pozytywnie na stawy, ścięgna i kości. Działa korzystnie na układ krwionośny, dotlenia komórki i rozszerza naczynia krwionośne co rzutuje pozytywnie na system nerwowy, funkcjonowanie organów wewnętrznych, a także układ odpornościowy.

Odczucie bólu kręgosłupa spowodowane jest osłabieniem mięśni biegnących wzdłuż kręgosłupa. Dzieje się tak, ponieważ pracują one nierówno i są bardzo napięte. Nie należy czekać do momentu, aż ból zaczyna uprzykrzać życie i sprawiać problemy w najprostszych codziennych czynnościach. Lekceważenie dolegliwości powoduje, że czas powrotu do prawidłowej sprawności fizycznej znacznie się wydłuża. Długość terapii dostosowana jest indywidualnie, jednak minimalna liczba spotkań żeby unormować dany problem określa się jako 10. Korzystając ze Strefy SPA jesteś w stanie polepszyć swoje samopoczucie jednocześnie dając odpocząć ciału i umysłowi. Chcąc utrzymać uzyskane rezultaty należy regularnie odwiedzać fizjoterapeutę lub masażystę, najlepiej raz w tygodniu.

Oprócz fizjoterapii i masażu, możesz wzmocnić i zregenerować mięśnie poprzez ruch!

Chcesz spróbować treningu Milon? Zapisz się!

Autor: Bartek Nowak

Long Life Lounge

Opublikowano rok temu