public

EMS a fizjoterapia

Wiesz, że trening elektrostymulacji mięśniowej EMS to skuteczna i bezpieczna forma fizjoterapii? Dowiedz się więcej!

Ostatni post Jak dobrać obciążenia treningowe? przez Long Life Lounge public

W naszej Strefie postanowiliśmy połączyć trening EMS (elektrostymulacja mięśniowa) z fizjoterapią, to dało nam w efekcie Fizjo EMS. Trening EMS polega na generowaniu skurczu mięśnia przez urządzenie i przekazywaniu ich bodźców elektrycznych poprzez elektrody do mięśni. Spalamy w ten sposób dużo większą ilość kalorii, wzmacniamy wydolność oraz siłę mięśniową. Pomimo dużej intensywności treningi są mało kontuzyjne.

Ogromną zaletą treningu EMS jest możliwość całkowitego zindywidualizowania go do potrzeb i celów ćwiczącego. Wszystko jest uzależnione od doboru ćwiczeń oraz charakterystyki napięcia. Sesję treningową możemy ukierunkować m.in. na wyszczuplenie, stabilizację, poprawę siły mięśniowej, usprawnienie kręgosłupa.

Wykorzystując te możliwości treningu EMS możemy w znacznym stopniu poprawić wyniki fizjoterapii w urazach mięśniowych, do reedukacji porażonych mięśni oraz w celu zapobiegania zanikom mięśniowym, jak i polepszenia napięcia mięśniowego i krążenia krwi.

Fizjo EMS sprawdza się także w rehabilitacji osób po artroskopiach stawu kolanowego, zwiększając siłę, ruchomość oraz propriocepcje w danym stawie.

Podstawowe wskazania do Fizjo EMS:

Trening EMS w Koszalinie: Zapisz się!

Trening EMS w Szczecinie: Zapisz się!

www.strefa3l.pl

Long Life Lounge

Opublikowano rok temu