public

Co musisz wiedzieć o treningu Milon i EMS?

Łatwy, bezpieczny i efektywny- to cechy treningów wykorzystujących innowacyjne systemy na miarę XXI wieku.

Ostatni post Jak dobrać obciążenia treningowe? przez Long Life Lounge public

Trening Milon jest to innowacyjny sposób ćwiczeń, najlepiej opiszą go trzy słowa: efektywny, prosty i bezpieczny. Sam system gwarantuje, że czas który poświęcasz na trening zostanie w pełni wykorzystany do osiągnięcia pożądanych efektów. 30% skuteczności więcej względem tradycyjnego treningu - tak najłatwiej opisać różnice między tymi ćwiczeniami. Te liczby nie kłamią ze względu na zastosowanie dwóch rodzajów treningów, które dopełniają się wzajemnie - siłowy i wytrzymałościowy. Taki zabieg pozwala na większy wachlarz możliwości osiągnięcia efektów, od poprawy kondycji do zwiększenia mięśni. Trening ma formę obwodu, zaczynając na pierwszym urządzeniu, ćwiczący kontynuuje aktywność przechodząc do kolejnych maszyn, zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara - taka metoda gwarantuje pewność, że zawsze będzie czekać wolne urządzenie. Czasz treningu, jak i przerwy jest sterowany przez system, pomagając zwiększyć efektywność treningu. Urządzenia indywidualnie i samoczynnie dopasowują się do ćwiczącego. Na pełny trening składają się dwa obwody siłowo-wytrzymałościowe wykorzystujące 12 maszyn ustawionych w okręgu:

-6 siłowych na których trenujący ćwiczą główne partie mięśniowe

-6 wytrzymałościowych poprawiających wydolność organizmu.

Pozytywne skutki takiego treningu to nie tylko zwiększenie kondycji organizmu czy zgubienie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jest to także niezwykłe narzędzie wspierające rehabilitację. Pomaga w szybszym powrocie do sprawności po wszelakich urazach czy kontuzjach. Wielu ćwiczących pozbyło się dzięki Milonowi bólu pleców czy stawów, służy także jako profilaktyka chorób wynikających z niskiej aktywności fizycznej. System wykorzystuje pomiar tętna w czasie rzeczywistym jako jeden z fundamentów bezpiecznego treningu, kolejnym atutem jest oczywiście wykwalifikowana kadra Fizjoterapeutów i Trenerów. Po prostu wzmacniamy całe ciało!

TRENING EMS

Trening EMS opisywany przez jest przez ćwiczących jako ta metoda, dzięki której się chudnie, a mięśnie rosną w oczach - w czasie 20 minutowych spotkań. EMS z ang. ElectricalMuscleStimulation to nic innego jak elektrostymulacja mięśni, zaczerpnięta garściami z Fizjoterapii.

Trening bazuje na podłączeniu osoby ćwiczącej do profesjonalnie przygotowanego stroju zawierającego elektrody, które wspomagają aktywność fizyczną poprzez napięcia mięśni porównywalną do ćwiczeń siłowych. Przed każdym „EMS-em” ćwiczącemu jest wykonywana analiza składu ciała, a jej wyniki determinują rodzaj oraz cele treningowe. Następnie przeprowadzany jest pełny wywiad, dopasowany zostaje strój, który zawiera kamizelkę, elektrody na ramiona i uda oraz pas biodrowy z elektrodami na mięśnie pośladkowe. Z pośród wielu zalet treningu EMS wymienia się przede wszystkim szybkie efekty i krótki czas trwania. Na trening poświęcisz 20 minut raz w tygodniu. Skurcz mięśni dzięki elektrostymulacji jest szybszy o 150 razy od zwykłego treningu i spalane jest ponad 1200 kcal, co umożliwia uzyskanie wymarzonej sylwetki trzy razy szybciej niż dotychczas. Ćwiczenia w większości przypadków są proste do wykonania pod bacznym okiem Fizjoterapeuty czy trenera personalnego, gwarantując bezpieczeństwo. Wyjątkiem są sportowcy, którzy w zależności od dziedziny, wymagają cięższych treningów, jednym ze sławniejszych polskich sportowców wykorzystujących Trening EMS jest Robert Lewandowski w niemieckim klubie piłkarskim Bayern Monachium. Efekty treningu EMS zaczynają być widoczne już po 4 tygodniu, a po pierwszym treningu czujemy że nasze ciało zaczyna się zmieniać na dobre. Oczywiście wszystkie efekty są uzależnione od celów treningowych, które są dobierane wspólnie z trenerem, jest to wasz indywidualny trening personalny. Do efektów, które można zauważyć zaliczamy m.in.:

- zmniejszenie tkanki tłuszczowej,

-zwiększenie wydolności,

-podniesienie wytrzymałości mięśniowej,

-obniżenie bólu stawów

-redukcję cellulitu.

Trening EMS mogą wykonywać praktycznie wszyscy, obowiązkiem jest ukończenie 18 roku życia. Dla tych, którzy są zaprawieni w sportach, ale także dla osób które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami.

Zapisz się na trening Milon! Zapisuję się!

Zapis na trening EMS w Koszalinie: Zapisuję się!

Zapis na trening EMS w Szczecinie: Zapisuję się!

www.strefa3l.pl

Autor: Aleksy Kobiałka

Long Life Lounge

Opublikowano rok temu