public

8 kroków do zdrowego serca

Zdrowe serce jest gwarancją lepszego życia - wprowadź 8 nawyków i żyj 10 lat dłużej!

Ostatni post Jak dobrać obciążenia treningowe? przez Long Life Lounge public

Jak dbać o serce?

  1. Sen - jest niezwykle ważny dla higieny życia. Gdy śpimy, obniża się ciśnienie tętnicze i spada poziom hormonu stresu - kortyzolu.
  2. Dieta dla serca - zmiana nawyków żywieniowych może nawet spowodować brak konieczności przyjmowania leków. Zadbaj o jej różnorodność, nie zapomnij o odpowiedniej dawce kwasów OMEGA 3. Znajdziesz je w tłustych rybach, orzechach włoskich, migdałach i w awokado.
  3. Stres pod kontrolą - naucz się z nim radzić. Proste czynności, takie jak kilka głębokich wdechów i wydechów, spacer, regularny wysiłek fizyczny pomogą Ci się odprężyć.
  4. W aktywnym ciele zdrowe serce -pamiętaj, żeby dopasować wysiłek fizyczny do aktualnej kondycji. Trenuj bezpiecznie z pulsometrem.
  5. Nałogi warte zapominania - palenie papierosów, alkohol czy nadmierne spożywanie kawy niekorzystnie wpływają na ciśnienie tętnicze krwi. Bez obaw, nie trzeba całkowicie rezygnować z kawy. Dwie filiżanki na dobę nie nadszarpną Twojego zdrowia.
  6. Woda życia - wszystko w Twoim ciele odbywa się w środowisku wodnym. Bez wody nie ma życia. Pijąc wodę ułatwiasz pracę sercu, krew wtedy nie jest zbyt gęsta, a serce przeciążone.
  7. Jama ustna - odwiedzaj regularnie swojego dentystę, sprawdzaj czy nie masz stanów zapalnych.
  8. Regularne badania - każdy, raz do roku, powinien poddać się standardowym badaniom, dzięki którym można się dowiedzieć, czy organizm prawidłowo funkcjonuje. Pamiętaj o mierzeniu ciśnienia i poziomu cholesterolu.

www.strefa3l.pl

Long Life Lounge

Opublikowano rok temu